Blog

Wystrój wnętrz z lat 60.

Lata 60. to czas odważnych pomysłów przy aranżacji wnętrz. Kontrastowe zestawienia stają się nowością, ale jednocześnie wpisują się w gusta domowników. Domowe przestrzenie wypełnione są zarówno prostotą, jak i różnymi stylami geometrycznymi w pastelowych kolorach z dodatkiem bieli i brązu. Meble w odcieniach drewna są bardzo wysublimowane i efektowne. Całość określa się także jako styl retro.

Inspiracje z przeszłości

Chcesz urządzić swój dom w stylu retro? Zdecydowanie postaw na inspiracje z przeszłości! Meble z lat 60. znów są modne, a ich wygląd zapiera dech w piersiach. Wystrój wnętrz z lat 60. może opierać się m.in. o:

  • stylowe komody,
  • nietuzinkowe szafki nocne,
  • subtelne stoliki kawowe,
  • eleganckie biurka,
  • przestronne regały,
  • duże szafy.

Dodaj do tego biel bądź pastelowe kolory ścian oraz unikalne dekoracje. Aranżacja wnętrza gotowa!

Stylowe komody i regały ozdobą każdego salonu

Salon – miejsce, w którym przyjmujemy gości. Chcemy, aby czuli się oni komfortowo i zachwycali wystrojem naszego wnętrza. Jak zatem odpowiednio urządzić tę przestrzeń? W szczególności zgodnie ze swoimi upodobaniami. Może lubisz styl retro? Jeśli tak, zwróć uwagę na meble z lat 60. W salonie powinny znajdować się przede wszystkim wygodna kanapa, stolik kawowy, komoda, regał np. na książki, lampa oraz inne meble, które będą pełniły ozdobną, jak i funkcjonalną rolę w tym pomieszczeniu. Stylowe komody z lat 60. charakteryzują się szerokim wyglądem. Zazwyczaj też są niskie, na smukłych nogach. Oczywiście, występują także modele o wysokim i wąskim kształcie. W zależności od dostępnych produktów mogą one posiadać otwarte półki, szuflady bądź szafki. Uchwyty są zazwyczaj niewielkie o obłych kształtach. Natomiast regały z lat 60. mają równie zachwycający wygląd. Nowoczesne meble nie mają tyle klasy co te, w stylu retro. Przede wszystkim są ogromne, ale lekkie. Są przestronne, a zarazem subtelne. Zbudowane są na bardzo niskich i wąskich nóżkach. Zdecydowanie stylowe komody oraz regały z lat 60. będą  ozdobą każdego salonu!

Stoliki kawowe, przy których spotkania stają się wyjątkowe

Uwielbiasz spotkania z przyjaciółmi przy aromatycznej kawie? Urządzasz właśnie swoje mieszkanie w stylu lat 60.? Salon jest wyjątkowo znaczącą przestrzenią do przyjmowania gości i spędzania z nimi niezapomnianych chwil. Stwórz zatem przytulny kącik, by móc komfortowo rozmawiać ze swoimi najbliższymi. Co więcej, wszystko dopełni przepyszna i aromatyczna kawa. Trzeba więc mieć, gdzie ją postawić. Wybierz zatem świetnie prezentujący się stolik kawowy z lat 60. Mebel ten charakteryzuje się smukłymi, niskimi nóżkami oraz owalnymi kształtami. Najczęściej spotykany jest w kolorze czarnym oraz różnych odcieniach brązu. Prostota stolików kawowych z lat 60. zachwyca za każdym razem, gdy się na nie spojrzy.

Szafki nocne z PRL-u sentymentalnym elementem w sypialni

Każda sypialnia powinna być wyposażona w duże, wygodne łóżko oraz dwie szafki nocne. PRL to sentymentalne czasy. Ci, którzy chcieliby mieć ich namiastkę w swoich skromnych progach, powinni dodać dekoracje, które będą im o nich przypominać. Szafki nocne z lat 60. charakteryzują się niskimi, smukłymi nóżkami oraz szufladą bądź otwartą półką. Wszystko w zależności od konkretnego modelu. Możliwości jest parę – jedna bądź dwie szuflady, otwarta półka oraz jedna szuflada lub sama otwarta przestrzeń. Każdy może dobrać połączenie wedle swoich upodobań oraz indywidualnej praktyczności. Uchwyty są bardzo subtelne. Szafki nocne w stylu lat 60. można wybrać w różnych odcieniach brązu.

Lata 60. – zachwycający wystrój wnętrz

Zdecydowanie lata 60. mają swój wysublimowany klimat. Ten zachwycający wystrój wnętrz zdecydowanie będzie odpowiadał osobom, które uwielbiają pastelowe kolory oraz styl retro. Urządzasz swoje cztery kąty? Postaw na oryginalną aranżację meblową z wcześniejszych czasów! Lata 60. znów stały się modne, a coraz więcej ludzi wybiera właśnie drewniane meble o charakterystycznych kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *